svet

Sarajevo i Radnik bez golova

25.02.2018.

Fudbaleri Sarajeva remizirali su sa Radnikom. Današnja utakmica 20. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine završena je na Koševu bez pobednika, rezultatom 0:0.

Utakmica se igrala po izuzetno teškim vremenskim uslovima , a prvi priliku na susretu imali su  igrači Sarajeva. Ahmetović je krenuo sam na gol Radnika, ali Lučić zaustavlja njegov pokušaj.  Ubrzo nakon toga, Velkoski je ubacio iz kornera, a Adukor je glavom iz dobre pozicije šutirao pored gola. Na drugoj strani Radnik je pretio preko Beširovića, ali se istakao Pavlović.  Mogao je i Bordo tim u finišu prvog poluvremena do vodstva, ali nakon oštrog i dobrog centaršuta Anela Hebibovića sa desne strane, Zec je uspio doći do lopte između Mersudina Ahmetovića i Krste Velkoskog, te izbaciti je pre nego napadači Sarajeva upute udarac ka golu Lučića.

Krste Velkoski je bio blizu postizanja gola i početkom drugog dela susreta, ali je promašio sa samo nekoliko metara.  Dobru priliku za Radnik je propustio Đurić, kada je Pavlović odbranio njegov udarac sa vrha šesnaesterca. Sarajevo je bilo blizu gola u 74. minuti, kada poslije gužve u šesnaestercu Radnika lopta dolazi do Hebibovića, koji pogađa prečku. Do kraja susreta Adukor je zaradio drugi žuti karton, te nije bilo promjene rezultata.

FK Sarajevo 0:0 FK Radnik Bijeljina

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 1.500, sudija: Goran Paradžić (Ljubuški), žuti kartoni: Adukor (Sarajevo), Beširović (Radnik), crveni karton: Adukor (Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Hebibović, Hodžić, Adukor, Mujakić, Sarić, Stanojević, Velkoski (64. Husejinović), Halilović (77. Mustafić), Kuzmanović (60. Crepulja), Ahmetović. Trener: Husref Musemić.

FK Radnik: Lučić, Radović, Zec, Franić, Martinović, Mekić (71. Srećković), Beširović, Đurić, Sušić, Peco (84. Bradonjić), Hadžić (53. Glišić). Trener: Mladen Žižović.