svet

Sloboda ubedljiva protiv Viteza

18.03.2018.

Fudbaleri Slobode u subotu su na Gradskom stadionu u Vitezu odigrali utakmicu 2. kola BHT Premijer lige BiH – za opstanak protiv NK Vitez koju su završili ubedljivom pobedom rezultatom 0:3.

Sloboda je do vođstva došla u 2. minuti utakmice preko Edisa Smajića koji nakon ubacivanja Terzića glavom pogađa mrežu Viteza. Prvih petnaestak minuta igre Vitez je delovao izgubljeno i dezorjentisano što su igrači Slobode iskoristili i već u 13, minuti potvrdili vodstvo golom Anela Husića. Lazevski je s leve strane poslao loptu u kazneni prostor Viteza, lopta je preletela celu obranu domaćina, došla do Husića koji je s leve strane lepim udarcem šalje loptu iza nemoćnog Tirića. Do kraja prvog dela utakmica tempo igre je usporio prilikom čega nije bilo ozbiljnih prilika te se na pauzu otišlo sa sigurnim vođstvom gostujuće ekipe.

U drugom poluvremenu, fudbaleri Slobode kontrolisali su igru, ali bez ozbiljnih pretnji po gol Viteza. Ipak, u 76. minuti, Sloboda dolazi do trećeg gola preko Bekića  koji odličnim udarcem sa leve strane pogađa mrežu Tirića i postavlja konačan rezultat utakmice 2. kola BHT Premijer lige BiH – za opstanak.

NK Vitez: Tirić, Brekalo, Livaja, Hadžanović, Ivičić, Babić, Ćosić, Vrhovac, Bojo, Jevtić Rizvanović

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Terzić, Rustemović, Todorović, Smajić, Grahovac, Lazevski, Husić , Ivetić, Mijić, Ignjatović

izvor i foto:fksloboda.ba