svet

“Željo” bolji od Sarajeva

19.05.2018.

Fudbaleri Željezničara su u poslednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili gradskog rivala Sarajevo rezultatom 2:1.

U utakmici koju je obeležio oproštaj od fudbala i dresa Željezničara legendarnog kapitena Zajka Zebe, Željezničar je bio bolja ekipa u prvom dijelu, pa je na pauzu otišao sa vodstvom od 2:1.

Već u drugoj minuti utakmice Žerić je izgubio jednu loptu na desnoj strani, ona došla do Ahmetovića koji je pretrpio jedan udarac nakon čega je lopta došla do Hebibovića koji je šutirao preko gola. Osam minuta kasnije Željezničar je poveo. Zakarić je sjajno izbacio Šabanovića na desnoj strani i ubacio u sredinu gde je najsnalažljiviji bio Zajmović koji je glavom pogodio mrežu Pavlovića.

Željezničar je udvostručio prednost u 32. minuti susreta. Nakon centaršuta Zakarića, Ubiparip je glavom matirao Pavlovića za 2:0 Plavih sa Grbavice. Sarajevo je smanjilo prednost Željezničara u 37. minuti utakmice. Krste Velkoski je ubacio loptu iz kornera, a najsnalažljiviji u domaćem kaznenom prostoru je bio Joachim Adukor koji je glavom pogodio mrežu Kjosevskog.

Željezničar: Fejzić, Žerić (79. Projić), Graovac, Osmanković, Mehremić, Blagojević, Šabanadžović (72. Hajdarević), Zeba (44. Ramović), Zakarić, Zajmović, Ubiparip. Trener: Admir Adžem.

Sarajevo: Pavlović, Hebibović, Adukor, Mujakić, Šabanović (46. Hodžić), Stanojević, Mustafić (46. Rahmanović), Kuzmanović, Halilović, Velkoski, Ahmetović. Trener: Husref Musemić.