svet

“Željo” ispustio 3-0 u Mostaru

17.03.2018.

U derbiju drugog kola Lige za prvaka, pa i  prvenstva BiH, Željezničar je kao gost osvojio bod protiv Zrinjskog, ali će žaliti za sva tri.

Plavi su u vodstvo došli posle osam minuta igre. Zakarić je prošao po strani, pokušao ubaciti, no lopta pogađa Barišića i više sretno nego spretno gostujući tim dolazi do vodstva od 1:0.

Kadušić je u 25. minuti snažno šutira, ali je lopta otišla iznad gola. Dve minute kasnije, Željo je vodio 2:0. Stojan Vranješ je nakon fantastične akcije Plavih i asistencije Ubiparipa petom pogodio za 2:0.

Jakovljević je skrivio penal, a Zakarić iz drugog pokušaja ipak pogodio za 3:0 i veliku pobedu Plavih s Grbavice.

Dve minute kasnije Jović je posle asistencije Bekrića pogodio za 1:3 da bi u 90. Aćimović postigao i drugi gol za Plemiće. U 92. minuti susreta Zrinjski je stigao do izjednačenja i to zahvaljujući autogolu Bogičevića

Zrinjski – Željezničar 3:3

Strelci: 0:1 Barišić (8ag), 0:2 Vranješ (27), 0:3 Zakarić (86), 1:3 Jović (88), 2:3 Aćimović (90), Bogičević (92ag).

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Čirjak, Handžić, Pezer, Jakovljević, Filipović, Gržan, Kadušić, Bilbija

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Vranješ, Hajdarević, Ubiparip.