Vesti

Dame treće na turniru u Mađarskoj

Utakmica za treće mesto je odigrana na stadionu Balatonfured, po izuzetno toplom vremenu pred oko 700 gledalaca. Sudila je Sabrina Bolić. Strelci iz za Srbiju: Ilić, Kardović, Jankov, Tenkov. Strelci za Mađarsku: Talosi, Sabo.

Srbija: Kostić (46. Đapić), Janković (67. Lazarević), Stevanović, Nikolić (54. Jankov), Ilić, Kardović , Mijatović (54. Čubrilo), Stanković, Bradić (46. Tenkov), Čanković, Radojičić (54. Delić). Selektor: Goran Sretenović.

Mađarska: Sos, Pap, Talusi, Sabo, Pinci, Fenivesi, A. Tot, Zuh (89. Oreg), Moldosi (65. Nađ), G. Tot (75. Sule), Nemet (75. Diosegi). Selektor: Marko Edina.

U utakmici za treće mesto na Balaton Kupu u Mađarskoj reprezentacija je nakon boljeg izvođenja penala savladala Mađarsku 4:2. U regularnom delu nije bilo golova, ali je naša reprezentacija pokazala još bolju igru nego protiv Rumunije.

Iako je naša reprezentacija imala apsolutnu dominaciju na terenu, nije uspela da postigne gol u regularnom delu. Tokom cele utakmice Mađarska je zapretila samo jednom i to u sudijskoj nadoknadi, ali je Tanja Đapić bila sigurna i zaustavila udarac sa 20 metara.

Najbolju priliku u prvom delu je imala Milica Stanković, ali je Reka Sos sjajno reagovala. U drugom poluvremenu su naše reprezentativke konstantno napadale, ali bez rezultata. Šansu je imala Adrijana Delić u 65. minutu, a zatim i Aleksandra Lazarević. Naše devojke su bile sigurne sa linije penala i sve četiri igračice su pogodile mrežu. Ilić, Kardović, Jankov i Tenkov su bile sigurne, a sedamnaestogodišnja Tanja Đapić je maestralno zaustavila dva udarca, prvo Fenivesi, a zatim i Lile Nađ.

Domaćin je sjajno organizovao ovaj turnir. Na kraju je utakmice pehar za treće mesto Denes Andraš, predsednik komisije za ženski fudbal uručio je našem kapitenu Mariji Ilić.