Klubovi Vesti

Ordabasi-Čukarički 3-3

STRELCI: Gejnrih u 45. Tungušbajev u 47 i Jerlanov u 93. minutu za Ordabasi, a Mandić u 10. i 14. i Kajević u 21. minutu za Čukarički. Stadion: „Hadžikukan Munajtpasov“. Gledalaca: 2.000. Sudija: Denis Ščerbakov (Belorusija).

ORDABASI: Bojčenko 5,5 – Simčević 6, Trajković 6, Jerlanov 6, Adirbekov 5,5 – Gejnrih 6,5, Čato 6 – Kaikibasov 5 (od 46. Kasalica 6), Dijakate 5 (od 46. Gogua 6), Tolebek 6- Tungušbajev 6,5 (od 78. Bejsenov -).

ČUKARIČKI: Stevanović 6 – N. Janković 6, Đurić 6, Pjasentin 6, Živković 6 – Lagator 6, Srnić 6,5 (od 75. E. Mašović -) – Knežević 6,5, Kajević 6,5, Mandić 7(od 58″ Matić) – Fofana 6,5 (od 79. S. Jovanović -).

Igrač utakmice: Staniša Mandić (Čukarički).

Čukarički je u revanš meču protiv Ordabasija u Kazahstanu odigrao samo 3:3, iako je već posle 21 minut vodio sa 3:0. Bio je to identičan rezultat kao iz prvog meča u Beogradu, a za razliku od te utakmice, sada su „brđani“ blistali u prvih 45 minuta, dok su u nastavku smanjili gas, ali nisu uspeli da sačuvaju trijumf.

Svoj mali šou imao je nakadašnji mladi reprezentativac Srbije, sada Crnogorac, Staniša Mandić, koji je u već 10, pa 14. minutu golovima overio prolaz svog tima u sledeću rundu kvalifikacija, a onda je u 21. minutu i asistirao strelciu Asmiru Kajeviću. Nedugo zatim Fofana je promašio nemoguće za ubedljivije vođstvo, a paklena vrućina i rival koji nije hteo tako lako da se preda kumovali su promeni snaga na terenu. U nadoknadi prvog i drugog poluvremena Ordabasi je postizao golove koji su pokvarili opšti utisak, a odmah posle meča Milan Lešnjak je poveo svoj tim na dalek put kući.