Vesti

U-17:Srbija-Češka 0-1

Češka: Nejedli, Suhohleb, Sima, Mitka, Pikal, Kaloc, Stursa, Honig, Plesit, Lekovjan, Lendfeld. Igrali su još: Simaček, Aleksander, Hezicki, Fisl, Majka, Silhan.

Srbija: Milojević, Kostić (od 41. min Kostić), Jeličić (od 65. min Antić), Marković, Kamenović (od 65. min Šehović), Ilić, Janković (od 41. min Nović), Nešković (od 55. min Kokir), Gavrić, Đerlek, Stuparević.

U prvom kolu međunarodnog turnira kadetskih reprezentacija juče je u mađarskom gradu Dabasu selekcija Češke savladala Srbiju 1:0 (0:0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Honig u 73. minutu.

Na gradskom stadionu, pred oko 100 gledalaca, po toplom i sunčanom vremenu, utakmicu je sudio Tamaš Berenji iz Mađarske.

Greška u finišu utakmice koštala je kadetsku reprezentaciju Srbije (igrači rođeni 2000. godine i mlađe) poraza na startu turnira „Rackeve“ u Mađarskoj.

Odluka je pala u 73. minutu, naše nade su izgubile loptu na sredini terena, rival je izveo brzu kombinaciju, a Honig je sa dvadesetak metara pogodio gornji ugao gola Srbije.