Klubovi Vesti

Vojvodina-Odžaci 2-0

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu OFK Odžaka rezultatom 2:0 (1:0), u prijateljskom meču odigranom u FC “Vujadin Boškov” u Veterniku.

Pred oko 150 gledalaca, strelci za Vošu bili su Paločević u 45. (p) i Zličić u 71. minutu (p).

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Perić (od 46. Ilić) – Lakićević, Babić, Lazarević, Hrubik – Mićić, Đurišić – Paločević (od 46. Zogović), Zličić, Stamenić – Š. Kordić (od 46. Ašćerić).

OFK Odžaci: Cerović – Đekić (od 46. Zgonjanin), Simić (od 46. Stojaković), Mudreša (od 46. Milić), Tutnjević (od 46. Tomić) – Balabanović (od 62. Sauer), Stojanović (od 46. Adamović), Labović (od 79. Vasić), Radanović (od 46. Kršić)– Plavšić (od 46. Stanković), Studić.

Od početka utakmice, Vojvodina je uspostavila blagu terensku inicijativu, ali se i ekipa OFK Odžaka predstavila kao sasvim solidan tim, koji je takođe ispoljavao napadačke ambicije.

Prva dobra šansa viđena je u 19. minutu, kada je Stamenić stvorio sebi priliku po levoj strani i snažno šutirao sa oko 17-18 metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Vojvodina je i nakon toga nastavila da napada, ali je nova prilika za gol usledila tek u 44. minutu, kada je Zličić oduzeo loptu na oko 25 metara od protivničkog gola, krenuo napred i šutirao, ali je bio zamalo neprecizan.

Ipak, već u narednom minutu, Voša je došla do prednosti. Posle prekršaja nad Stamenićem nakon jedne odbijene lopte, mladi vezista Vojvodine je fauliran, a sudija Ilija Brdar pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Aleksandar Paločević, koji je poslao loptu pod prečku Cerovićevog gola.

U istom stilu, Vojvodina je nastavila i u drugom poluvremenu, a do drugog gola došla je u 65. minutu. Lazar Zličić je uputio centaršut u šesnaesterac Odžačana, a tamo je, u želji da dođe do lopte, golman gostiju povukao Nikolu Ašćerića, pa je glavni arbitar meča ponovo dosudio jedanaesterac. Ovoga puta, siguran realizator bio je Lazar Zličić.

Nova prilika za “staru damu” usledila je nakon samo šest minuta. David Hrubik je sjajno prošao po levoj strani i snažno šutirao sa oko 20 metara, golman gostiju je uspeo samo da odbije loptu, koja je pala tačno ispred Nikole Ašćerića, a napadač Vojvodine ju je glavom rutinski prosledio u mrežu. Ipak, pomoćni arbitar signalizirao je ofsajd poziciju.

Odžačani su imali sjajnu priliku da smanje rezultat u 75. minutu. Posle gužve u kaznenom prostoru Vojvodine, jedan fudbaler gostujućeg tima je oboren, a sudija Brdar dosudio je i treći penal na ovoj utakmici. Šutirao je Stanković, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke gola Vojvodine.

Do kraja meča, Vojvodina je imala još nekoliko dobrih i opasnih napada, ali promene rezultata nije bilo, pa je susret završen rezultatom 2:0.