Vesti

Vojvodina-Rad 2-1

20.01.2018.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Rada rezultatom 2:1 (2:1), u prijateljskom meču odigranom u Staroj Pazovi.

U utakmici koja je igrana bez prisustva gledalaca, strelci za Vošu bili su Mihajlović u 18. i Subotić u 30, dok je jedini gol za Beograđane postigao Marinković u 37. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov (od 32. Perić, od 65. Ilić) – Lakićević (od 65. Lazarević), Veselinović, Saničanin, Antić (od 65. Devetak) – Putinčanin (od 65. Vujanović), Jovančić (od 46. Mesarović, od 89. Gajić), Avramovski (od 46. L. Zličić) – Kojašević (od 46. Cebara, od 78. Živković), Subotić (od 46. Kalezić, od 78. Nešković), Mihajlović (od 46. Eze, od 78. M. Zličić).

Rad: Dejanović (od 46. Marković) – Vico (od 46. Mijailović), Ljubinković (od 46. Perendija), Šipčić (od 46. Ze Markos), Volkov (od 46. Tričković) – Petrović (od 46. Bainović), Stojanović (od 46. Trninić), Denić (od 46. Riznić), Marinković (od 46. Mladenović) – Lutovac (od 46. Stojšić), Guzina (od 46. Milošev).

Od samog početka utakmice, crveno-beli su preuzeli kontrolu nad igrom i imali veći posed lopte, a do vođstva su došli u 18. minutu. Jovančić je lepo prošao po levoj strani i ubacio loptu pred peterac Rada, gde je jedan fudbaler Beograđana nespretno zahvatio loptu, što je iskoristio Mihajlović i sa pet metara je u padu poslao iza leđa golmana Dejanovića.

Samo 12 minuta kasnije, već je bilo 2:0 za Vojvodinu. Jovančić je oduzeo loptu na sredini terena i proigrao Mihajlovića, koji mu je potom vratio loptu u šesnaestercu rivala, gde se Jovančić sjajno izborio za poziciju da proigra Subotića, koji je sa tri metra poslao loptu pod prečku gola Rada.

Međutim, u 37. minutu, Beograđani su uspeli da smanje rezultat. Marinković je presekao jedan pas na polovini terena i krenuo sam ka golu Vojvodine, a potom preciznim udarcem sa oko 18 metara uspeo da savlada Perića.

U drugom poluvremenu, Voša je do prve prilike došla u 67. minutu, kada je Kalezić uputio plasirani udarac sa oko 18 metara, ali je lopta otišla iznad prečke. Samo šest minuta kasnije, crveno-beli su propustili još bolju priliku za pogodak, kada je Kalezić dobro prošao po levoj strani i odigrao odličan pas u peterac, a tamo Eze uputio udarac iz prve i šutirao preko gola.

Nova dobra šansa za Vojvodinu usledila je u 78. minutu i to ponovo posle akcije dvojice istih igrača. Ovoga puta, Kalezić je centrirao iz kornera, a Eze dobro skočio u šesnaestercu rivala, ali je lopta, posle njegovog udarca glavom sa oko tri-četiri metra, otišla pored stative.

Do kraja susreta, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, pa pravih prilika za gol više nije bilo, te je Vojvodina u svojoj prvoj prijateljskoj utakmici u ovoj godini ostvarila pobedu.