“Voša” nemoćna na “Karađorđu”

18.03.2018.

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Vukasović, Radovanović, Antić – Putinčanin, Jovančić, Zličić (od 84. Kalezić) – Arsić (od 68. Subotić), Vinsent, Mihajlović (od 46. Mesarović).

Zemun: Milošević – Milutinović (od 75. Asani), Cvetković, Petković, Vučić – Luković, Kiso, Simić (od 70. Đalović), Lasikas – Đenić (od 84. Marković), Vukadinović.

Zemun je poveo iz svoje prve prave prilike na utakmici i to u 17. minutu. Na sredini terena, Kiso je oduzeo loptu Jovančiću i idealno proigrao Simića, koji je izašao sam ispred Rockova, zaobišao ga i potom bez problema sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

Vojvodina je potom preuzela inicijativu i imala nekoliko dobrih napada, ali je u svakom od njih nedostajao bolji završni pas ili precizniji udarac ka golu. Na drugoj strani, u 31. minutu, gosti su udvostručili vođstvo.

Ponovo su fudbaleri Zemuna uspeli da oduzmu loptu, ovoga puta na oko 30 metara od gola Vojvodine, a potom je Lasikas sa oko 18 metara šutirao u donji levi ugao Rockova. Golman Voše uspeo je da zakači loptu, ali se ona ipak otkotrljala u mrežu.

Crveno-beli su pokušali da uzvrate u 39. minutu, kada je Jovančić prihvatio jedan dubinski pas ispred šesnaesterca Zemuna, izborio se za poziciju za udarac i šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara preko prečke, a samo šest minuta kasnije, propuštena je još bolja prilika.

Arsić je centrirao u šesnaesterac, a tamo je jedan igrač Zemuna rukom zahvatio loptu, pa je arbitar Novak Simović iz Lovćenca dosudio jedanaesterac za Vojvodinu. Penal je izveo Jovančić, ali je promašio čitav gol, pošto je lopta prošla pored stative, te je prvo poluvreme završeno sa dva pogotka prednosti za goste.

Međutim, već u šestom minutu nastavka, dosuđen je još jedan jedanaesterac, ali ovoga puta za goste. U kontranapadu Zemuna, Vukadinović je odlično prošao pored Lakićevića na levoj strani šesnaesterca, a desni bek Vojvodine ga je potom faulirao, pa je sudija Simović još jednom dosudio najstrožiju kaznu. Za razliku od Jovančića, Vučić je uspešno izveo penal i povisio prednost svog tima na visokih 0:3.

Vojvodina je pokušala brzo da se vrati u meč, pa je u 56. minutu Mesarović šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara preko prečke. U 71. minutu, snažan udarac iz daljine uputio je i Vukasović, ali je tada lopta pogodila stativu. Vojvodina je sve do kraja utakmice nastavila da ima terensku inicijativu, ali je Zemun uspešno zatvarao sve prilaze svom golu i tako došao do vredne i ubedljive pobede.

izvor i foto:fkvojvodina.rs