Srbin odveo Inter u polufinale

04.12.2018.

Fudbaleri zaprešićkog Intera pobedili su kao domaćini Vinogradar sa 3-0 (2-0) u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog  fudbalskog Kupa. U odmeravanju snaga prvoligaša i člana Treće Hrvatske fudbalske lige razlika u kvaliteti došla je do izražaja već u prvih 25 minuta utakmice, a Inter je u tom razdoblju stvorio dva pogotka prednosti.
U 12. minuti pažnji obrambenih igrača Vinogradara izmakao je kapetan i najbolji strelac Intera Komnen Andrić te nakon udarca iz kornera s nekoliko metara glavom uspeo savladati gostujućeg golmana Gorana Bašića.
Prolaz Intera u polufinale potvrdio je Antonio Bosec u 76. minuti, kad je na desnoj strani kaznenog prostora ukrao loptu igraču  gostiju, sjurio se uz gol-liniju i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu pored nemoćnog Bašića.